Zacznij dzień od czterech szklanek wody

Rozpoczęcie dnia od wypicia 4 szklanek wody to doskonały sposób na zdrowy start. Taki początek dnia rekomendowany jest w medycynie japońskiej i określany jest jako rytuał zdrowia i młodości. Japończycy uważają poranne godziny za tzw. złote godziny. Wypicie wody w tym czasie ma nie tylko wesprzeć utratę wagi, nawodnić organizm, ale także przynieść wiele korzyści zdrowotnych.

Życiodajna substancja

Woda to życiodajna i niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, substancja. Stanowi ona około 70% ludzkiego ciała i jest odpowiedzialna m.in. za: prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, termoregulację, usuwanie ubocznych produktów przemiany materii oraz transport, rozpuszczanie i wchłanianie substancji odżywczych.

Na czym polega rytuał porannego picia wody?

Poranny rytuał to wypijanie czterech szklanek wody na czco, bezpośrednio po przebudzeniu. Rekomendowana jest woda ciepła o temperaturze zbliżonej do temperatury pokojowej. Ważne jest również powstrzymanie się od spożywania jakichkolwiek innych napoi czy pokarmów przez czas minimum 45 minut od momentu wypicia ostatniej szklanki wody. Dopiero po upływie tego czasu można zjeść pierwszy posiłek.

Wystarczą spozywać cztery szklanki porannej wody, aby szybko dotrzec pozytywne zmiany w funkcjonownaiu całego organimzu.

Korzyści jakie niesie za sobą rytuał zdrowia i młodości?

Rytuał zdrowia i młodości skutecznie optymalizuje funkcjonowanie organizmu na wielu płaszczyznach, spowalnia procesy starzenia, działa profilaktycznie i wspomaga leczenie wielu dolegliwości zdrowotnych. Spożywanie wody na czczo, to:

  • ZASTRZYK ENERGII – ciepła woda wypita po przebudzeniu wyraźnie poprawia poranne samopoczucie i jest świetnym sposobem na rozbudzenie w sobie energii.
  • NATURALNY DETOKS – podczas snu w naszym ciele zachodzą procesy regeneracji uszkodzonych komórek oraz oczyszczenie narządów wewnętrznych, polegające na oddzielniu toksyn od innych substancji. Poranny rytuał wspomaga układ wydalniczy, oczyszcza układ pokarmowy i przyspiesza eliminację gotowych do wydalenia toksyn.
  • AKTYWACJA PROCESÓW METABOLICZNYCH – woda pomaga spalić niepotrzebne tłuszcze i kalorie, sprzyja odpowiedniej pracy układu limfatycznego, krwionośnego i pokarmowego. Ponadto, szybko wypełnia żołądek i daje uczucie sytości, co z kolei zapobiega spożywaniu nadmiernych posiłków.

Woda wspomaga odchudzanie

Osoby walczące z nadwagą często uskarżają się na niemożność zahamowania apetytu. Woda wypita tuż po przebudzeniu oraz systematyczne nawadnianie w ciągu dnia, skutecznie podkręca metabolizm i usparawnia pracę układu pokarmowego. Ponadto, mimo braku kaloryczności, skutrecznie zagłusza poczucie głodu i pozwala zmiejszyć ilość spożywanych posiłków.
  • AKTYWACJA PRACY MÓZGU – mózg w około 80% składa się z wody, dlatego też nawet niepozorne odwodnienie organizmu szybko może doprowadzić do trwałych uszkodzeń tego organu. Poranny rytuał zdrowia i młodości wyraźnie aktywuje i mobilizuje mózg do pracy. Woda bowiem skutecznie przewodzi impulsy nerwowe, dzieki czemu szybciej myślimy, efektywniej pracujemy i kreatywniej działamy.
  • REDUKCJA ZMARSZCZEK, ZDROWIE DLA SKÓRY – systematyczne spożywanie wody na czco wyraźnie poprawia nasz wygląd. Odpowiednio nawodniona skóra staje się jędrna, a zmarszczki ulegają znacznemu wypyceniu. Równie korzystnie wpływa na wygląd włosów, które stają się silniejsze, gładsze i nabierają blasku. Ponadto, woda doskonale radzi sobie z niedokonałościami skóry trądzik, krostki, przebarwienia, wypryski i jest pomocna w walce z chorobami skóry.
  • DZIAŁANIE MOCZOPĘDNE – wypicie 4 szklanej wody to doskanały prezent dla naszych nerek. Woda działa silnie moczopędnie i usprawnia pracę nerek i umożliwia im wypełnienie dwóch podstawowych zdań – filtracji i detoksykacji.

Nerka zdrowego człowieka

W ciągu doby produkuje aż 150-170 litrów moczu, co oznacza, iż w ciągu jednej doby osocze krwi zostaje przefiltrowane więcej niż 30 razy. Nerki wyłapują z krwi niebezpieczne związki i toksyny – przeznaczając je do wydalenia. Ponadto, szukają cennych witamin i aminokwasów, by „wysyłać” je z powrotem do krwiobiegu. 

  • ŁAGODZENIE ZGAGI I INNYCH DOLEGLIGOŚCI UKŁADU POKARMOWEGO – woda wypijana na czczo skutecznie zapobiega powstawaniu uczucia zgagi, likwiduje zaparcia i wspiera leczenie jednostk chorobowych, których podłożem jest proces zapalny  np. zapalenie przełyku, zapalenie lub wrzody żołądka, problemy w obrębie dwunastnicy.
  • ZWIĘKSZENIE WYDOLNOŚCI FIZYCZNEJ – odpowiedni poziom nawilżenia organizmu wspomaga pracę naszych mięśni i  stawów. Poranne szklanki wody serwują osobom uprawiającym sport spory zastrzyk energii i zwiększają wydolność nawet do 33%. Ponadto, redukują nadmiar kwasu mlekowego,, a tym samym zapobiegają powstawaniu zakwasów potreningowych.

Pierwsze efekty rytuału

Zauważalne są już po około 10 dniach. Kuracja wodą m.in. poprawia samopoczucie, pomaga zapewnić energię przez cały dzień, wpływa na wzmocnienie i oczyszczenie układu pokarmowego, łagodzi stres i zapewnia odpowiednie nawodnienie oraz pracę mózgu.

Poranne szklanki wody warto nasycić wodorem molekularym Tak przygotowana woda działa dodatkowo silnie antyoksydacyjnie i zyskuje szereg dodatkowych właściwości zdrowotnych.

Zacznij dzień od czterech szklanek wody
Strona główna » Zacznij dzień od czterech szklanek wody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.